نمایش فیلم دستگاه ها

شرکت اندیشه سازان صنعت اطلس

تولیدکننده ماشینهای داروسازی در همکاری با شرکت پایا

Religion 2

تهران-ایرنا- محققان یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و ساخت دستگاه پرس قرص تک عددی شدند که کار تولید قرص از پودرهای دارویی را با کیفیت استانداردهای جهانی و قیمتی بسیار ارزان تر انجام می دهد.

محمد مهدی حق شناس مدیرعامل شرکت اندیشه سازان صنعت اطلس درباره محصول جدید این شرکت به خبرنگار علمی ایرنا گفت: دستگاه پرس قرص تک عددی برای تولید قرص از گرانول یا پودرهای دارویی به کار گرفته می شود و این دستگاه ها در دنیا در دو نوع تک عددی و چند عددی طراحی شده اند که دستگاه های تک عددی برای مراکز با تولید کم بخش آزمایشگاهی داروسازی ها و همچنین دانشکده های داروسازی مناسب است.
وی افزود: مدل دستگاه های روتاری و گردشی اغلب برای تیراژهای بسیار بالا و بین 100 هزار تا 150 هزار عدد قرص استفاده می شود.
حق شناس خاطرنشان کرد: بعضی قرص های آنکولوژی و ضدسرطان، خیلی گران هستند و منطقی نیست که یک دستگاه بزرگ و بسیار گران قیمت با 30 سنبه را برای تولید چنین محصولی، معطل نگه داریم بنابراین برای تولید اینگونه محصولات خاص و گران قیمت از دستگاه پرس قرص تک عددی استفاده می کنند تا هم کیفیت محصول حفظ شود و هم امکان تولید آن در تیراژ پایین فراهم باشد.
وی یادآور شد: از طرف دیگر، پودرهای گیاهی برای تبدیل شدن به قرص، نیاز به فشار بالایی دارند و با توجه به قابلیت این دستگاه برای وارد کردن فشار 5 تا 10 تن، می توان برای تولید قرص های گیاهی با کیفیت مطلوب از این دستگاه استفاده کرد.
این محقق جوان، ظرفیت تولید این دستگاه را 4500 عدد قرص در ساعت با پرس 10 تن ذکر کرد و گفت: از آنجا که سنبه های دستگاه را هم خودمان تولید می کنیم، امکان تولید قرص در اندازه ها و شکل های مختلف مانند گرد یا بیضی وجود دارد.
وی درخصوص دیگر ویژگی های این دستگاه توضیح داد: نکته منحصر به فرد در این محصول، رعایت اصول GMP در ساخت دستگاه است که بقیه دستگاه های تک سنبه ای هندی و چینی موجود در بازار، الزامات GMP را ندارند بنابراین مجوز وزارت بهداشت را نمی گیرند و دستگاه های خارجی که این اصول را رعایت کرده اند، حداقل 10 برابر گران قیمت تر از دستگاه ساخت ما هستند.
حق شناس، امکان اتصال سنبه های استاندارد را از دیگر ویژگی های این دستگاه برشمرد و گفت: این ویژگی تنها در یک دستگاه تک سنبه انگلیسی که تقریبا قیمتی 15 برابر قیمت دستگاه ساخت ایران را دارد یافت می شود.
وی به برخی توانایی های این دستگاه از جمله توانایی تولید 75 قرص در دقیقه، به کارگیری اینورتر جهت تغییر سرعت دستگاه، امکان ایجاد قرص از قطر 2 تا 28 میلی متر و قابلیت تنظیم دستی اشاره کرد.
این فناور ایرانی خاطرنشان کرد: شرکت ما تقریبا یک سال است که به وجود آمده است البته 16 سال قبل از این در زمینه دارو کار می کردیم و در مدت یک سال گذشته، تمامی محصولات و ماشین آلات پزشکی خود را به طور کامل در کشور طراحی و تولید کرده ایم.
به گفته وی، دستگاه پرس قرص تک عددی که نمونه داخلی ندارد، از امسال وارد بازار شده و شیوه دستیابی به محصول از طریق تحقیق و توسعه و مهندسی معکوس بوده است که حداقل 80 تا 90 درصد کیفیت محصولات اروپایی و قیمت محصولات شرکت های چینی را داراست.
مراسم رونمایی از 10 محصول برگزیده شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران روز یکشنبه 17 بهمن ماه برگزار شد که دستگاه پرس قرص تک عددی، یکی از این محصولات بود.
علمی**1055**1440
خبرنگار : زینب کارگر **انتشاردهنده: معصومه گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:irnaelm@https://telegram.me

شرکت اطلس مفتخر است دستگاه پرس قرص تک سنبه خود را بعنوان یکی از ده محصول نهایی پذیرفته شده در این رویداد، رونمایی کند.

همزمان با  مراسم رونمایی از 10 محصول برتر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، فن بازار جانبی برگزار خواهد شد.
در این فن بازار شرکت کنندگان  بالغ بر 50 غرفه حضور خواهند یافت.

در این فن بازار شرکت هایی فناور مستقر در پارک، شرکت هایی که محصولات آنها رونمایی می شود، سرمایه گذاران جسورانه، شتاب دهنده های فناوری، کسب و کار های فناور (استارت آپ ها)، ارائه کنندگان خدمات به واحدهای فناور، هسته های فناور و سایر فعالان حوزه فناوری حضور گسترده ای خواهند داشت. این رویداد فناورانه در روز یکشنبه 17 بهمن ماه 1395 در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می شود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید: http://ut-stp.ir

اخبار تکمیلی

رونمایی از ده محصول برتر دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران(منبع پارک علم و فناوری)

رونمایی از محصولات برتر پارک علم و فناوری دانشگاه تهران(منبع: خبرگزاری یوپنا)

مهندس محمد مهدی حق شناس(مدیر عامل): با توجه به نیاز روز افزون شرکت های دارویی به ماشین های با سیستم کنترلی پیشرفته و به روز دنیا، تیم طراحی شرکت بر آن شد تا دستگاه های جدید و آینده خود را بر این اصل طراحی و ارائه نماید. برخی از این دستگاه ها عبارتند از:

دستگاه کپسول پرکنی

دو نوع(با قابلیت پر کردن 24/000 و 70/000 کپسول بر ساعت)

توانایی پر کردن کپسول سایز 00 تا 4

با قابلیت پر کردن پودر، پلت و قرص

دارای به روز ترین سیستم های کنترلی و جدیدترین سنسورهای دنیا

به همراه PLC و سیستم های چک دستگاه و صحت محصول

 

دستگاه بیلیسترینگ

قابلیت ایجاد150 بیلیستر در دقیقه.

بسته بندی به اشکال PVC-ALU و ALU-ALU.

دارای به روز ترین سیستم های کنترلی و جدیدترین سنسورهای دنیا

به همراه PLC و سیستم های چک دستگاه و صحت محصول.

 

دستگاه پرس قرص روتاری

پرس قرص 16 سنبه D type

قابلیت پرس 60/000 قرص بر ساعت

قدرت پرس 8 تن در دو مرحله(پیش فشار و فشار اصلی)

دارای مکانیزم تعویض Turret

دارای به روز ترین سیستم های کنترلی و جدیدترین سنسورهای دنیا

به همراه PLC و سیستم های چک دستگاه و صحت محصول

مهندس سید سعید کاظمی( از طراحان پروژه): تغییرات زیر در دستگاه ها اعمال گردیده که در تولید جدید آنها لحاظ می گردد :

1- در دستگاه تک سنبه :قابلیت تنظیم آسان تر کورس حرکتی سنبه و تغییر آسان فشار سنبه بالا

2- تقویت و بهینه سازی قطعات دستگاه ها با استفاده از مواد مرغوب

3- در دستگاه دی داستر: تقویت موتور و استفاده از موتور 90W بجای60W

شرکای اقتصادی

آخرین اخباررونمایی و معرفی دستگاه پرس قرص تکی، تولیدی شرکت اطلس

مراسم معرفی دستاوردهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، شرکت‌ها و هسته‌های فناور برتر مستقر در پارک، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه تهران و رئیس پارک علم و فناوری حضور داشتند، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اظهار اینکه بیشترین دارایی ما همدلی است گفت: «در حال حاضر حلقه‌ای از پژوهش و دانش در جامعه ایجاد شده است. همکاری و فعالیت در تمامی سطوح جامعه باید اتفاق بیفتد و پول بخش خصوصی وارد پژوهش شود تا این حلقه‌ها با هم کار کنند».

دکتر ستاری، پیشرفت کشور را در توانمندی نیروی انسانی جوان و خلاق کشور توصیف کرد و گفت: «باید به این باور برسیم که سرمایه اصلی کشورمان نه منابع زیرزمینی، بلکه دانش و نوآوری نهفته در ذهن‌های جوانانی است که با پشتکار و اعتماد به نفس خود، آن را به ارزش افزوده و اشتغال تبدیل می‌کنند».

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با تأکید بر اینکه مدل‌های جدید کسب و کار، اشتغال و کارآفرینی بر مبنای توانمندی جوانان خلاق و بر بستر اقتصاد دانش‌بنیان، کشور را در مسیر تازه‌ای قرار داده است، افزود: «این سرمایه عظیم انسانی می‌تواند با اثبات توانمندی خود و پویایی ذاتی، مقاومت در برابر این تحول ساختاری را در هم بشکند و زمینه‌ساز متحول شدن اقتصادی کهنه و منبع‌محور و ارتقا یافتن به اقتصادی مبتنی بر دانش و نوآوری شود».


 

ارتباط با ما

  • آدرس دفتر و کارگاه: تهران، خیابان هفدهم شهریور(شاد آباد)، خیابان شهید کرمی، کوی اول پلاک 7

     

  • تلفن:66821152

    تلفن همراه:09126939141

    تلفکس: 66821152

  • پست الکترونیکی: info@asatlas.ir

Go to top